Profile bak

HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni 2022-2-1

HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni
Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve HoloWorld tarafından hazırlanan yapay gerçeklik bültenine hoş geldiniz.

Pinterest’in yeni AR özelliği ile mobilya ve dekorasyon alışverişleriniz kolaylaşacak
image credit: Pinterest
image credit: Pinterest
ABD’de Crate & Barrel, CB2, Walmart, West Elm ve Wayfair gibi mobilya satıcılarla işbirliğine giden Pinterest, artırılmış gerçeklik lensiyle kullanıcıların satın almadan önce dekorasyon ürünlerinin evinde nasıl duracağını görmelerini sağlayacak.
Meta’dan üç boyutlu avatar hamlesi geldi
Bugünden itibaren Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika’daki kullanıcılar için geçerli 3D avatarlar Facebook, Messenger ve ilk defa olmak üzere Instagram hikayeleri ve DM’leri için kullanılabilir hale geldi. Önümüzdeki aylarda dünya genelinde tüm kullanıcılara açmayı planlıyorlar.
iOS 15.4 beta sürümü yayınlandı ve kanıtlar safarinin WebXR desteğine kavuşacağını gösteriyor
Merak edenler için kısaca WebXR, geliştiricilerin doğrudan bir web tarayıcısından AR ve VR deneyimleri sunmasını mümkün kılmak için tasarlanmış bir web API standardıdır. Daha önce temel webVR desteğine sahip safari için kullanım alanını artırmak ve geliştiricilerin önünü açması bakımından oldukça önemli bir adım olarak değerlendirilebilir. Maximiliano Firtman adlı geliştirici blogunda iOS 15.4 beta sürümü hakkında bir yazı yayınladı ve bu yazıya göre sanal gerçeklik bağlamında WebXR Augmented Reality Mode, WebXR Device API, WebXR Gamepads module ve WebXR Hand Input Module özelliklerin testleri başlamış durumda. Sektöre yön veren bir firma olan Apple’ın bu adımı, dikkatleri bu tarafa çekeceği ve firmaların bu yönde ürünlere yöneleceğini söylemek sanırım yanlış olmaz.
İLETİŞİM
Hadi konuşalım 👋
Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
Bu konuyu sevdin mi? Evet Hayır
HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni
HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni @holoworld

Bir başka gerçeklik serüveni... 🕯
Sanal gerçeklik günlükleri
#SanalGerçeklik #ArtırılmışGerçeklik #KarmaGerçeklik #ZenginGerçeklik #AkıllıGözlük #VR #AR #MR #XR

Abonelikten çıkmak için buraya tıkla.
Bu bülteni yönlendirirseniz ve beğenirseniz, abone olabilirsiniz: buraya.
Created with Revue by Twitter.