HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni 2022-1-31

#5・
6

sayıs

Listeme abone olun

By subscribing, you agree with Revue’s Kullanım Koşulları and Gizlilik Sözleşmesi and understand that HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni will receive your email address.

HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni
Sanal gerçeklik haberleri başta olmak üzere yeni nesil teknoloji haberlerinden kısa bilgiler içeren ve günlük olarak hazırlanan HoloWorld yapay gerçeklik bültenine hoş geldiniz.

Beat Saber, yeni blok türlerini gösteren ilk tanıtım videosunu yayınladı
Sanal gerçeklik aleminin en ilgi çeken oyunu olan Beat Saber, hareketli ve eğlenceli müzikler eşliğinde ışın kılıcıyla çeşitli şekillerde gelen blokları parçalayarak oynanıyor. Müziğin ritmine bağlı olarak hareket ettiren ve çoğu zaman eğlenirken terleten VR oyunun bir çok fanı bulunuyor.
Beat Saber
Sliding in soon, some fun new blocks! 🌀👀🌀 https://t.co/QEFPJzf7zw
Magic Leap 2 AR gözlüğünden yeni bilgiler var
Geçen sene Ekim ayında CEO'su Peggy Johnson tarafında yayınlanan blog yazısıyla resmi paylaşılan Magic Leap 2 yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü, 2022'de iş pazarlarına odaklanan ikinci nesil ürünü piyasaya sürmek için 500 milyon dolar daha topladığı ve bazı ‘seçilmiş’ kurumsalların 2. nesil AR gözlüğün yeteneklerine ulaşabildiği söyleniyor. 2018'de çıkan ilk ar gözlüğün fiyatının 2300 dolar olduğunu ve yeni neslin de bu miktardan az olmayacağını hatırlatmakta fayda var. Aldığı milyarlarca dolar yatırama rağmen son tüketici için hala ulaşılamaz bir cihaz.
HTC Vive'den NFT, yazılım ve donanım hamleleri
  • HTC Vive gelecek ay NFT (non-fungible tokens) Marketplace Vive Bytes’ı Viveport sistemi içinde devreye alıyor.
  • VIVE Focus 3, yeni yazılım güncellemesiyle Wi-Fi 6E desteği aldı.
  • HTC Vive, yavaş yavaş gündeme gelmeye başlayan VR meeting’ler (Sanal gerçeklik toplantıları) düzenlemek için oldukça kolay anlaşılan bir rehber yayınladı. sync.vive.com adresinden 7 basit aşamada gerçekleştirilen toplantılar için Vive VR başlığı sahibi olmanız gerektiğini hatırlatmaya gerek yoktur diye düşünüyorum.
EKTO VR adlı firma sanal gerçeklik için özel botlar üretti
EKTO ONE Product Intro
EKTO ONE Product Intro
VR başlığı takılıyken en önemli sorunlardan biri güvenli alan içinde sınırsızca hareket edebilmek. İşte bu problemi çözmek için EKTO VR adlı firma özel bir bot üretmiş. Ama hemen heyecanlamaya gerek yok. Zira DigitalTrends.com‘da firma CEO’su Brad Factor ile yapılan röportaja göre çıkacak botların fiyatları 15-20 bin dolar seviyesinde olması bekleniyor.
Metaverse'de Taciz Skandalı :)
Facebook’un sanal dünyası Horizon Venues’e, yani namı diğer Metaverse’e giriş yapan 43 yaşındaki İngiliz bir anne, giriş yaptıktan birkaç dakika sonra 3 erkek avatar tarafından sanal taciz uğradığını ve kendisine uygunsuz şekilde dokunulduğunu söylemiş. Evet yanlış okumadınız. Bu haber meşhur haber sitesi DailyMail‘de yayınlandı. Umarım hamile kalmamıştır. 
VR Yelken Oyunu MarineVerse Kupası Meta Quest 2’ye Geliyor
İlkbahar aylarında çıkması planlanan VR oyunun fiyatı 19.99 dolar olarak belirlenmiş.
MarineVerse Cup is coming to Meta Quest in 2022!
MarineVerse Cup is coming to Meta Quest in 2022!
İletişim
Hadi konuşalım 👋
Aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
Bu konuyu sevdin mi? Evet Hayır
HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni
HoloWorld - Yapay Gerçeklik Bülteni @holoworld

Bir başka gerçeklik serüveni... 🕯
Sanal gerçeklik günlükleri
#SanalGerçeklik #ArtırılmışGerçeklik #KarmaGerçeklik #ZenginGerçeklik #AkıllıGözlük #VR #AR #MR #XR

Abonelikten çıkmak için buraya tıkla.
Bu bülteni yönlendirirseniz ve beğenirseniz, abone olabilirsiniz: buraya.
Created with Revue by Twitter.